Haier FLEXIS PLUS BLACK, AS50S2SF1FA-BH/1U50S2SJ2FA

56.990ден

Haier FLEXIS PLUS BLACK
 AS50S2SF1FA-BH/1U50S2SJ2FA
 СМАРТ ИНВЕРТЕР Клима уред со Ефективен режим за затоплување до -15 степени
 Црна боја на внатрешна единица
 WiFi built in
 Скриен Дисплеј
 5 години гаранција на компресор MITSUBISHI
 Тивок режим на работа
 18.000BTU
 Моќност 5.2KW на ладење (од -10 до 43 степени целзиусови)
 6.0KW на греење (од -25 до 24 степени целзиусови)
 SCOP (kW):4.6
 COP (kW):4.0
 SEER (kW):7.2
 EER (kW):3.68
 Антибактериски Филтер
 Авто рестарт
 Авто дијагностика
 Циркулација на воздух 900 m3/h
 Усмерување на воздухот: горе/доле автоматски
 лево десно мануелно
 природен ветер
 Тајмер
 Далечински управувач
 A++ Енергетска класа на ладење
 A+++ Енергетска класа на греење
 Бучност на внатрешна единица 28/41дб
 Гас за разладување R-32
 Димензии ШxВxД 1009×327×223 мм